کتاب آموزش فناوری، امنیت اطلاعات نوشته وحید شریفی مدیر کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی شیخ بهایی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشکده اسلام تمدنی، کتاب آموزش فناوری، امنیت اطلاعات نوشته وحید شریفی مدیر کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی شیخ بهایی توسط انتشارات مدیران اندیشه منتشر گردید.

معرفی کتاب:

با توسعه پرشتاب فناوری اطلاعات در سال‌های آغازین هزاره سوم و رشد فراوان کاربران اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، ضرورت آموزش و آگاهی نسبت به ابعاد این فناوری اجتناب‌ناپذیر است.

تسهیل در برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با سرعت و حجم بسیار بالا از ویژگی‌های مهم عصر کنونی بوده و در این زمان، اطلاعات به‌عنوان بزرگ‌ترین سرمایه افراد و سازمان‌های امروزی نقش مؤثری در روابط شخصی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ایفا می‌کند، اما علاوه بر مزایای فراوان، این سبک بهره‌برداری از فناوری، آسیب‌های فراوانی هم در پی استفاده بدون آموزش و آگاهی گریبان‌گیر افراد می‌گردد، لذا موضوع امنیت اطلاعات و آموزش صحیح مقابله با تهدیدات امنیتی ضروری است.

منابع زیادی در حوزه امنیت اطلاعات سازمانی، امنیت شبکه، زیرساخت و سیستم‌های رایانه‌ای به رشته تحریر درآمده است اما در این نوشتار سعی بر آن است نکات کاربردی و اثرگذار جهت امنیت اطلاعات فردی در فضای مجازی تقدیم شما خواننده گرامی گردد.

پیمایش به بالا